Oliwia Kamieńska

fascynacja handlingiem

Uczestnictwo w konkursie Młodego Prezentera otworzyło przede mną nowe możliwości. Odbyłam kilka kursów i szkoleń u najbardziej cenionych i doświadczonych handlerów w Polsce i za granicą, przede wszystkim po to, aby właściwie przygotować się do wspólnego uczestnictwa w wystawach psów rasowych z moją Luką.

Szybko przekonałam się, że umiejętne wystawianie psa to prawdziwa sztuka, a wytrwałością, pracą i pokorą wiele można osiągnąć. Wszystkie otrzymane nauki i dobre rady najpierw wykorzystałam w pracy z moim własnym psem, aby następnie sięgać po laury z psami powierzonymi (więcej w Referencje).

Priorytety

Priorytetem dla mnie jest dobre samopoczucie psa. Trening ma być dla niego przyjemnością, zabawą najlepszych przyjaciół, w takim duecie łatwiej sięgnąć po zwycięstwo. Moją rolą jest nauczyć psa, aby jak najlepiej pokazywał swoje zalety. W trakcie pokazu na ringu pies powinien stanowić jedność z wystawcą. Dobra prezentacja ułatwia sędziemu szybką i trafną ocenę. Pozwala ukazać prawidłową budowę psa i jego pewny i zrównoważony charakter.

Idea jaka mi przyświeca to nazwa mojej hodowli Joyful Winner. Jestem pewna, że zmotywowany radością pies chętniej i łatwiej sięga po zwycięstwo, a jego właściciel może być dumny ze swojego radosnego zwycięzcy.